+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU

 

Gięcie blach polega na nadaniu metalowym arkuszom określonego kształtu, przy czym modyfikacja ta jest procesem nieodwracalnym. Wykorzystanie do gięcia blach technologii CNC pozwala otrzymać precyzyjnie przygotowane arkusze w optymalnym czasie. Seryjna produkcja wymaga zastosowania zaawansowanych maszyn oraz wsparcia wykwalifikowanych operatorów, dlatego warto to zadanie powierzyć doświadczonym fachowcom. Przekonaj się, jak możemy Ci pomóc!

Gięcie blach CNC dla budownictwa i przemysłu

Gięcie blach stanowi jeden z procesów obróbki plastycznej. Przygotowanie metalowych arkuszy obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich jest walcowanie blach, będące podstawowym sposobem pozwalającym uzyskać blachy o wybranej wielkości i grubości. Kolejnym procesem jest prostowanie blach, którego zadaniem jest dostarczenie idealnie prostych arkuszy gotowych do dalszej obróbki, w tym między innymi do gięcia.

Gięcie blach wymaga poddania metalowych arkuszy naciskom przekraczającym ich granicę plastyczności – wówczas blacha w sposób nieodwracalny uzyskuje pożądany kształt. Aby prawidłowo przeprowadzić ten proces, konieczne jest dobranie nacisku do rodzaju materiału oraz jego grubości. Im bardziej wymagający przypadek, tym bardziej zaawansowanych narzędzi i maszyn trzeba użyć. Dlatego w większości przypadków stosuje się maszyny sterowane numerycznie, czyli obrabiarki CNC, które w łatwy sposób radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

Automatyczne obrabiarki nie tylko doskonale radzą sobie z precyzyjnym gięciem, ale też pozwalają realizować proces w niezwykle wydajny i powtarzalny sposób, dlatego metoda ta znajduje powszechne zastosowanie w produkcji seryjnej. Z tego rozwiązania, ze względu na jego wszechstronność, chętnie korzystają przedstawiciele przemysłu oraz branży budowlanej.

Gdzie wykorzystuje się gięcie blach CNC?

  • W budownictwie gięcie blach wykorzystuje się do tworzenia elementów fasad, pokryć dachowych, rynien i dekoracyjnych detali architektonicznych.
  • W przemyśle gięcie blach stosuje się m.in. w branży:
    • motoryzacyjnej (do produkcji karoserii, elementów wnętrza pojazdów, a także różnorodnych komponentów mechanicznych),
    • elektronicznej (do produkcji obudów urządzeń elektronicznych czy paneli sterowania),
    • energetycznej (do produkcji obudów dla paneli słonecznych, komponentów turbin wiatrowych, a także elementów instalacji elektrycznych).

Dokładne i profesjonalne gięcie CNC

Gięcie blach CNC odbywa się przeważnie przy użyciu pras krawędziowych. Te specjalistyczne maszyny gwarantują uzyskanie wysokiej jakości produktu o precyzyjnie ustalonych wymiarach oraz kształtach. Po ustawieniu oczekiwanych parametrów obróbki elementy obrabiarki wywierają nacisk na arkusz, tworząc modyfikację kształtu. Proces ten jest nieodwracalny, dlatego warto zlecić zadanie gięcia blach sprawdzonemu wykonawcy dysponującemu nowoczesnym sprzętem oraz kadrą wykwalifikowanych fachowców.

W naszym zakładzie USM Czernikowo posiadamy jedną z największych pras krawędziowych w Polsce, co pozwala nam realizować nawet najbardziej nietypowe zlecenia. Wykorzystujemy nowoczesne maszyny do gięcia, zaginania, walcowania, prostowania czy tłoczenia metalowych blach. Proces przeprowadzamy na zimno oraz ciepło. Prawidłową realizację zadania nadzorują wykwalifikowani fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Nasi pracownicy dobierają parametry obróbki do charakterystyki zlecenia, aby otrzymać najwyższej jakości produkt odzwierciedlający oczekiwania klienta.

Zapoznaj się z ofertą gięcia blach CNC w USM Czernikowo

Zajmujemy się specjalistyczną obróbką metali. Oferujemy gięcie blach CNC przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym oraz kadrą wykwalifikowanych fachowców mających wieloletnie doświadczenie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Twój projekt stanowi prawdziwe wyzwanie i szukasz sprawdzonych ekspertów do jego realizacji? Skontaktuj się z nami już teraz! Masz dodatkowe pytania? Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Comments are closed.