+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU

 

Spawanie metalu to proces polegający na trwałym łączeniu co najmniej dwóch metalowych elementów poprzez stopienie i ponowne zastygnięcie materiału. Stworzona w ten sposób spoina stanowi gwarancję wytrzymałego połączenia. Dobór metody oraz parametrów procesu jest uzależniony od charakterystyki materiału, dlatego zadanie to warto powierzyć fachowcom dysponującym szeroką wiedzą na temat właściwości metali. Sprawdź, jak możemy pomóc w realizacji Twojego projektu!

Spawanie metali dla potrzeb do wielu gałęzi przemysłu

Istnieją różne metody spawania, a ich zastosowanie jest uzależnione od właściwości materiału (przede wszystkim struktury i grubości) oraz jego przeznaczenia. Głównymi metodami spawania metali są:

  • spawanie w osłonie gazu obojętnego (MIG/MAG),
  • spawanie elektrodą otuloną (MMA),
  • spawanie łukową nietopliwą elektrodą (TIG),
  • spawanie laserowe.

Spawanie metali wykorzystuje się w licznych gałęziach przemysłu wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wykonania precyzyjnych, trwałych i niezawodnych połączeń. W przemyśle wykorzystuje się przeważnie rozwiązania zautomatyzowane, pozwalające otrzymać najwyższą jakość spoiny w szybkim czasie. Ma to szczególne znaczenie w produkcji seryjnej oraz w przypadku spawania elementów wymagających niezwykłej dokładności, na przykład w branży automotive.

Nowoczesne laserowe spawarki CNC wykorzystują zaawansowaną technologię do automatycznego prowadzenia i kontrolowania procesu spawania. Spawanie laserowe gwarantuje bardzo dobrą jakość spawania różnych rodzajów stali oraz eliminuje konieczność dodatkowego wykańczania spawanych powierzchni. Należy jednak pamiętać, że ciepło wiązki laserowej powoduje nieodwracalne zmiany w strukturze metalu – może się więc okazać, że spawanie pozwoli otrzymać wysokiej jakości spoinę, jednak gotowy element nie będzie mógł już spełniać założonej roli ze względu na strukturę wewnętrzną. Dlatego realizację zadania warto powierzyć ekspertom, którzy umiejętnie dobiorą parametry obróbki.

Rewolucyjnym rozwiązaniem okazują się być nowoczesne spawarki umożliwiające spawanie laserowe na zimno. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna i z pewnością otwiera nowe możliwości przed branżą spawalniczą. Urządzenia pozwalają na spawanie metalu przy użyciu lasera, jednocześnie minimalizując strefę wpływu ciepła. W ten sposób łączy się wysoką precyzję spawania laserowego z utrzymaniem określonej struktury materiału. Metodę laserową wykorzystuje się także do realizacji innych procesów takich jak na przykład wycinanie laserowe.

Szybkie i precyzyjne spawanie metalu

W naszym zakładzie wykonujemy zadania związane ze spawaniem metalu. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym i nowoczesnymi spawarkami gwarantującymi wysoką jakość łączenia materiałów. Laser TruLaser Robot 5020 o mocy 4 kW to uniwersalne urządzenie pozwalające nam podejmować się różnorodnych wyzwań – zarówno drobnych, punktowych połączeń, jak i głębokich, wielometrowych spoin. Wykorzystanie nowoczesnej technologii daje operatorom niemal nieograniczone możliwości w realizacji projektów naszych klientów. Jesteśmy w stanie tworzyć szybkie i precyzyjne połączenia elementów cienkościennych, a także spawać z głębokim wtopieniem, gwarantując wysoką wytrzymałość wąskich spoin.

Poznaj ofertę spawania metali w USM Czernikowo

W USM Czernikowo specjalizujemy się we wszelkich procesach związanych z profesjonalną obróbką metali. Wykonujemy spawanie metali przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Zaawansowane technologie pozwalają nam podejmować się różnorodnych wyzwań – spawamy zarówno detale o mniejszych rozmiarach, jak i duże elementy. Nasze kwalifikacje i umiejętności potwierdza szerokie grono zadowolonych klientów działających w licznych branżach przemysłu. Chętnie podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Szukasz sprawdzonego wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem na rynku? Nasz park maszynowy oraz kadra specjalistów są do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Comments are closed.