+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU

 

Cięcie laserowe stanowi skuteczny sposób na precyzyjne i szybkie kształtowanie metalowych blach. Automatyzacja procesu przy wykorzystaniu maszyn sterowanych numerycznie zwiększa wydajność produkcji. W USM Czernikowo zajmujemy się profesjonalną obróbką metalowych detali, a nasz rozbudowany park maszynowy pozwala nam na podjęcie się nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

Cięcie laserowe na potrzeby wielu branż

Cięcie laserowe to proces wykorzystujący energię wiązki laserowej do stopienia ciętego materiału w szczelinie cięcia. Wycinanie laserowe ma znaczącą przewagę nad metodami mechanicznymi przede wszystkim ze względu na czas niezbędny do uzyskania gotowego produktu. Wykorzystanie technologii CNC do automatyzacji cięcia laserowego pozwala jeszcze bardziej podnosić wydajność procesu, a co za tym idzie, skrócić czas realizacji zamówień. Automatyzacja gwarantuje także powtarzalność procesu – przy wykorzystaniu nowoczesnych obrabiarek możliwe jest wykonanie dowolnej ilości sztuk egzemplarzy o dokładnie takich samych parametrach. Nic więc dziwnego, że cięcie laserem znajduje powszechne zastosowanie w licznych branżach, w tym m.in. w przemyśle, budownictwie czy elektronice.

Cięcie laserem jest wysoce precyzyjne – wiązka światła dociera do starannie wyselekcjonowanych miejsc, co umożliwia zachowanie nienaruszonej struktury materiału. Ma to istotne znaczenie przede wszystkim przy wykrawaniu blach ze stali nierdzewnej czy aluminium posiadających zewnętrzną warstwę tlenkową. Wiązka lasera gwarantuje wysoką jakość cięcia, nie pozostawia na powierzchni rys, a także pozwala na wycinanie szczelin o różnej grubości.

Precyzyjne cięcie laserem – wysoka jakość i szybka realizacja usług

W naszym zakładzie dysponujemy bogatym parkiem maszynowym wyposażonym w nowoczesny sprzęt. Pracujemy na stołach roboczych o rozmiarach 2000 x 8000 oraz 1500 x 3000, a wycinanie laserowe blach wykonujemy na czterech nowoczesnych maszynach FIBER o mocy 10 KW i jednej CO2 6 KW. Obydwa rodzaje maszyn są wyposażone w systemy umożliwiające automatyczny załadunek blach. Duża powierzchnia robocza i szerokie możliwości maszyn pozwalają nam na podejmowanie licznych wyzwań. Gotowe detale mają gładkie krawędzie i nie wymagają dalszej obróbki wykończeniowej.

Precyzyjne cięcie laserowe umożliwia dokładne przygotowanie detali o dowolnych kształtach i rozmiarach. Wykorzystanie technologii CNC eliminuje błędy i redukuje ilość złomu poprzez optymalizację wykorzystania materiału. Wysoka prędkość cięcia połączona z powtarzalnością przyspiesza proces produkcji i generuje liczne oszczędności.

Wycinanie laserowe USM Czernikowo – postaw na doświadczenie!

Obróbka blacharska dostępna w naszej ofercie obejmuje liczne procesy takie jak cięcie, wycinanie, gięcie, walcowanie, prostowanie czy spawanie blach. Nasz zakład dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym wyposażonym w nowoczesne maszyny FIBER o mocy 10 KW i CO2 6 KW. Pracujemy na ogromnych stołach roboczych, co pozwala nam realizować skomplikowane oraz niestandardowe zlecenia. Wykwalifikowana kadra doświadczonych specjalistów gwarantuje precyzyjne i dokładne przygotowanie blach z dbałością o wszelkie detale zgodne z oczekiwaniami klienta.

Szukasz sprawdzonego zakładu zajmującego się profesjonalnym cięciem laserowym? Zaufaj wykonawcom z wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji dotyczących oferty!

Comments are closed.