+48 54 234 50 40

+48 54 235 08 41

biuro@usm.com.pl

Proces spawania przy użyciu lasera zapewnia nową technologiczną jakość obróbki i łączenia metali. Wybierając tę opcję, masz pewność wszechstronności, różnorodności zastosowania oraz zachowania najwyższej precyzji każdej realizacji. Lasery – w tym przypadku model TruLaser Robot 5020 o mocy 4KW – to kwintesencja uniwersalności. Z jednej strony zapewniają szybką realizację drobnych punktów zgrzewania. Z drugiej, spawanie laserem to także możliwość wykonania całkowicie innego formatu – chociażby głębokich, nawet wielometrowych spoin. Zgrzewanie laserowe daje operatorowi niemal nieograniczone możliwości pracy nad projektem – a to umożliwia wszelkie, najbardziej kreatywne realizacje. Obejmują one zarówno duże elementy, jak i laserowe spawanie metali o mniejszych rozmiarach.

Wszechstronne możliwości użycia

Spawanie laserowe to usługi obejmujące wyjątkowo szeroki zakres możliwości. Urządzenie umożliwia spawanie punktowe i liniowe, a także tzw. napawanie laserowe – uszlachetnianie kształtów danego elementu.

Laser wykorzystywany bywa też do szybkiego i nieskomplikowanego technicznie połączenia cienkościennych części oraz widocznych elementów. Tu duże znaczenie odgrywa idealna precyzja, jaka charakteryzuje promień. Możliwe jest również spawanie z głębokim wtopieniem zapewniające szczególną wytrzymałość wąskich spoin. Takie spawanie nie wymaga dalszej obróbki wykańczającej.

W ten sposób spawarka laserowa idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania nowoczesnego przemysłu. Zapewnia wszechstronność i różnorodność zastosowania. Gwarantuje spawanie laserowe aluminium i stali, a także szybkość realizacji projektu bez negatywnego wpływu na jakość.

Technika spawania laserowego

Spawanie, którego kluczowym elementem jest stapianie obszaru styku skoncentrowaną wiązką promieni laserowych, powszechnie stosowane jest w coraz szerszych gałęziach przemysłu. Obecnie to jedna z najbardziej nowoczesnych metod łączenia metali i ich stopów. Wydajność oraz estetyka przy możliwości wykonywania spoiw w dowolnej pozycji i w oparciu o swobodny kształt doceniana jest w sektorze motoryzacyjnym, automatyzacyjnym, lotniczym czy elektronicznym.

Zalety spawania to m.in.

  • niskie oddziaływanie temperatury na spawany przedmiot zmniejszająca odkształcenia materiału
  • Wysoka jakość i estetyka spoin eliminująca konieczność ich wykańczania
  • spawanie bez konieczności użycia materiału dodatkowego
  • bardzo dobra jakość spawania różnych rodzajów stali
  • zachowanie czystości używanych elementów.
  • automatyzacja spawania laserem, co przyspiesza procesy produkcyjne

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły możliwej współpracy.

Comments are closed.