+48 54 234 50 40

+48 54 235 08 41

biuro@usm.com.pl

gięcie stali nierdzewnej

Obróbka plastyczna to metoda, którą wykonujemy do modyfikacji stali i metali. Proces ten jest możliwy dzięki naszym niezawodnym maszynom i nowoczesnej technologii CNC. Nasz proces produkcyjny jest zautomatyzowany i nie ma w nim miejsca na żadne pomyłki. Każde zlecenie wykonujemy precyzyjnie i zgodnie z zaleceniami naszych klientów.

Obróbka plastyczna – na zimno, czy gorąco?

W procesie obróbki plastycznej metali, stali oraz aluminium korzystamy z metod na gorąco, półgorąco i zimno. Wszystko zależy od materiału, który poddawany jest obróbce oraz jego właściwości. Pożądane kształty, strukturę i wymiary blach można osiągnąć dzięki odpowiedniemu naciskowi na materiał. Zaopatrzenie w nowoczesne maszyny do obróbki umożliwia nam na uzyskanie skomplikowanych kształtów i zaoszczędzenie materiału.

Proces obróbki plastycznej metali

Każdy metal oraz stop posiada tzw. granicę plastyczności. Jeśli zadziała na niego siła, która tę granicę przekracza, dochodzi do trwałej zmiany kształtu oraz wymiarów obiektu, który poddano obróbce. To właśnie jest obróbka plastyczna metali, która w zależności od nadanej obiektowi temperatury może być obróbką na zimno, półgorąco lub gorąco. Wiąże się z tym pojęcie rekrystalizacji metali, czyli przywracaniu mu wszelkich właściwości fizycznych, mechanicznych oraz strukturalnych, jakie miał przed obróbką plastyczną. Rekrystalizacji dokonuje się poprzez silne rozgrzanie i powolne studzenie metalu.

Obróbka plastyczna może być wykonywana za pomocą rozmaitych narzędzi. Jeśli są nimi obracające się walce, które dokonują zgniatania, mówimy o walcowaniu. Młot, prasa albo kowarka to narzędzia wykorzystywane do kucia. Materiał można też umieścić w pojemniku i wyciskać z matrycy. Kolejna metodą jest ciągnienie, czyli przeciąganie materiału przez ciągadło ze specjalnymi oczkami. Blachy i taśmy można z kolei tłoczyć prasami mechanicznymi i hydraulicznymi, ciąć, kształtować i łączyć.

Profesjonalna obróbka metali to nasza specjalność!

Firma USM oferuje profesjonalną obróbkę blach metalowych, aluminiowych, wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej i wielu innych materiałów. Nie ma dla nas zadań niewykonalnych. Zapoznaj się z naszą galerią dotychczasowych realizacji i przekonaj się sam.

Comments are closed.