+48 54 234 50 40

+48 54 235 08 41

biuro@usm.com.pl

Wycinanie laserowe blach 2000×8000

Technologia CNC (Computerized Numerical Control) umożliwia precyzyjne cięcie blach za pomocą lasera operowanego komputerowo. Metoda ta powstała w zastępstwie cięcia mechanicznego i wyróżnia się pełną automatyzacją. Naszą pracę przy cięciu blach wyróżnia powtarzalność oraz dowolność w tworzeniu niestandardowych kształtów i rozmiarów blach. Wykonamy każde, nawet najbardziej wymagające zlecenie!

Wycinanie laserowe - Gieciewalcowanie.pl

Ekspresowe wycinanie laserowe

Wycinanie laserowe jest znacznie szybsze niż to mechaniczne. Największą zaletą tego typu metody jest również fakt, iż krawędzie blachy pozostają gładkie i nie wymagają dalszej obróbki. Dzięki nowoczesnej technologii CNC jesteśmy w stanie skrócić czas realizacji Twojego zamówienia!

Świadczymy usługi wycinania laserowego blach na dwóch nowoczesnych maszynach firmy Bystronic. Obie maszyny pracują w technologii FIBER i obie są o mocy 6KW. Stoły robocze to 2000×8000 oraz 1500×3000.

Możliwości techniczne maszyn z uwagi na rozmiary stołów są bardzo duże. Obie maszyny posiadają automatyczny załadunek blach dzięki czemu cięcie odbywa się w sposób półautomatyczny.

Wycinanie laserowe w metalu to szereg zalet w porównaniu z tradycyjnym cięciem mechanicznym. Jedną z największych korzyści jest znacznie krótszy czas, jaki trzeba przeznaczyć na cięcie stali, a tym samym na realizację zamówienia. Dodatkowo oprócz ekspresowego czasu wykonania, cięcie laserem umożliwia wykonanie dowolnej ilości egzemplarzy w 100% powtarzalnych. Posiadamy własny park maszynowy i pracujemy na stołach roboczych o rozmiarach 2000 x 8000 oraz 1500 x 3000. Z uwagi na duże rozmiary powierzchni roboczej, mamy duże możliwości techniczne. Świadczymy usługi wycinania laserowego blach na dwóch nowoczesnych maszynach firmy Bystronic. Obie maszyny pracują w technologii FIBER i obie są o mocy 6KW.

Tabela poniżej przedstawia możliwości cięcia obu maszyn w zakresie grubości różnych materiałów.

RezonatorFiber 6000
Moc6000 W
Zakres regulacji600-6000 W
Długość faliFiber
Maksymalna grubość blachy***
Stal konstrukcyjna25 mm
Stal nierdzewna30 mm
Aluminium30 mm
Mosiądz15 mm
Miedź12 mm

Precyzyjne cięcie blach laserem

Cięcie laserowe blach przy użyciu specjalistycznych maszyn to wycinanie z największą precyzją. Pozwala wykonać dowolne, nawet najmniejsze kształty. Dodatkowo dzięki specjalnemu oprogramowaniu można maksymalnie wykorzystać materiał bez większych odpadów i zoptymalizować cały proces. Wykrawanie blach ze względu na wysoką jakość urządzeń i precyzję, nie wymaga dalszych procesów wykończeniowych. Krawędzie pozostają gładkie.

Obróbka skrawaniem

Obróbka CNC to obróbka ubytkowa, dzięki której możliwe jest uzyskanie dowolnego kształtu na danym materiale. Dzięki CNC można uzyskać powierzchnię o określonej chropowatości poprzez usuwanie nadmiaru materiału. Obróbka CNC to połączenie precyzji wykonania z szybką realizacją niezależnie od wielkości powierzchni. Cały proces odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi i oprogramowania komputerowego.

Cięcie stali nierdzewnej i aluminium

Cięcie laserem aluminium i stali nierdzewnej to najwyższy poziom wycinania, który niesie za sobą szereg korzyści. Cięcie laserowe jest bezkontaktowe, wiązka światła jest operowana zdalnie, dzięki czemu powierzchnia materiału nie zostaje naruszona, a więc jest to także ochrona przed korozją. Wykrawanie blach aluminiowych i stalowych laserem to także selektywność, czyli możliwość precyzyjnego wskazania, które obszary mają być poddane procesowi wycinania. Ponadto wiązka lasera nie rysuje powierzchni, jest to najwyższa jakość cięcia. Co więcej, ten proces pozwala wycinać w blachach zarówno wąskie, jak i szersze szczeliny. Wycinanie laserowe w metalu to możliwość poddania obróbce każdego rodzaju aluminium i stali nierdzewnej, zarówno tej cienkiej, jak i grubej.

Cięcie laserowe blachy, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jest szybkie, precyzyjne, mniej kosztowne niż inne sposoby cięcia stali nierdzewnej lub aluminium, a na dodatek wysokiej jakości w porównaniu do cięcia piłą czy gilotyną.

Comments are closed.