+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU

Cięcie blachy – czym i jak należy ciąć blachę?

Cięcie blachy wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi — o czym pamiętać? Najważniejsza kwestia to dobór nożyc według rodzaju oraz grubości materiału. Co zrobić, żeby uzyskać równe krawędzie? Jak uniknąć ognisk korozji? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.
Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie stali nierdzewnej – metody i narzędzia

Cięcie stali nierdzewnej to jeden z podstawowych procesów obróbki metali. Nadawanie właściwych wymiarów oraz kształtowanie krawędzi wpływa na późniejsze dopasowanie elementów. Dlatego ważne jest, aby wybrany proces cięcia gwarantował wysoką precyzję działania oraz staranne wykończenie materiału. Czym ciąć stal nierdzewną? I czy można robić to samodzielnie?
Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie aluminium – praktyczne porady, czyli jak i czym ciąć?

Aluminium to wdzięczny materiał do obróbki. Łatwo podlega modyfikacji i można go ciąć w warunkach domowych. Jakie kroki podjąć? Czy są potrzebne specjalistyczne narzędzia? Jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować? Lepiej ciąć samemu czy oddać materiał do oddzielenia profesjonalnemu warsztatowi? Wszystko jest uzależnione od ilości materiału i oczekiwanego rezultatu.

Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie stali – metody i kryteria ich doboru

Cięcie stali polega na oddzieleniu od siebie wiązań atomowych. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, trzeba dopasować odpowiednią technikę obróbki. Wybór metody zależy m.in. od grubości i rodzaju surowca.
Continue Reading

Czytaj dalej

Obróbka stali nierdzewnej – o czym należy pamiętać i co warto wiedzieć?

Stal nierdzewna podlega tym samym typom obróbki, co inne materiały. Jest przy tym jednak dużo bardziej wymagająca i skomplikowana w obsłudze. Jeśli efekt z obróbki ma być zadowalający, należy pamiętać o wielu zależnościach – korzystanie z ostrych narzędzi i rygorystyczne przestrzeganie prędkości toczenia to tylko niektóre z nich. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz obróbkę!

Continue Reading

Czytaj dalej

Obróbka aluminium – co należy wiedzieć i na co warto zwrócić uwagę?

Obróbka aluminium może początkowo sprawiać trudności, ale jeśli jest wykonana odpowiednio – z pewnością pozostawia satysfakcjonujący efekt. Jest to materiał, który ma niecodzienne cechy, jak np. wysoka podatność na wielokrotny recykling, odporność na korozję, wytrzymałość w niskich temperaturach i doskonałe właściwości przewodzące. Cieszy się uznaniem wielu branży specjalistycznych, a postępujący rozwój technologiczny tylko obniży ceny jego pozyskania i obróbki. Jakich metod używać, aby uzyskać efekt pożądany i nie zniszczyć przy tym urządzeń? Jak ustrzec się uszkodzeń systemu chłodzenia? Na co zwrócić uwagę przy frezowaniu automatycznym? Sprawdź! Continue Reading

Czytaj dalej

Giętarka do blachy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobór urządzeń do obróbki blach nie powinien być przypadkowy. Odpowiednio dopasowany sprzęt wpływa nie tylko na uzyskanie pożądanych parametrów roboczych, ale także poprawia wydajność pracy. Czym się kierować, wybierając giętarkę?

Continue Reading

Czytaj dalej

Rodzaje obróbki metali

Obróbka metali to grupa procesów, w wyniku których następuje zmiana parametrów metali: kształtu, właściwości fizycznych i chemicznych czy wymiarów poszczególnych elementów. Podstawowe rodzaje obróbki metali to obróbka: mechaniczna skrawaniem, plastyczna, chemiczna, cieplna oraz cieplno-chemiczna.
Continue Reading

Czytaj dalej

Gięcie rur – małe kompendium wiedzy

Gięcie rur to coraz popularniejsza opcja stosowana w przemyśle metalowym. Z uwagi na lepsze walory estetyczne oraz niższe koszty produkcyjne gięcie często zastępuje tradycyjne spawanie. Ponadto gięcie rur CNC pozwala uzyskać seryjne, bardzo precyzyjne efekty nawet niewielkich elementów niezależnie od materiału, z którego wykonana jest rura. Gięcie rur to technologia na miarę nowoczesności, dzięki której można wykonać elementy znajdujące zastosowanie nie tylko profesjonalne, ale także w życiu codziennym.

Continue Reading

Czytaj dalej

5 faktów, które musisz wiedzieć o aluminium

Aluminium to pierwiastek (glin o czystości technicznej) o zróżnicowanych właściwościach, które sprawiają, że można go efektywnie wykorzystywać na wiele sposobów w różnych branżach. O czym warto wiedzieć, jeżeli chodzi o właściwości aluminium?
Continue Reading

Czytaj dalej