+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU

Czym zabezpieczyć blachę przed korozją? 5 najlepszych sposobów

Korozja jest jednym z poważnych problemów dotykających branżę przemysłową. Powierzchnie metalowych blach narażone na kontakt z czynnikami środowiskowymi ulegają stopniowemu zniszczeniu, co wiąże się utratą wytrzymałości i funkcjonalności maszyn, urządzeń czy konstrukcji, a w dłuższej perspektywie grozi nawet perforacją materiału. Czy można zabezpieczyć blachy przed korozją? Jakie działania warto podjąć, aby zminimalizować ryzyko zniszczenia metalu i zachować jego właściwości na dłużej?

Continue Reading

Czytaj dalej

Co to jest obróbka CNC i na czym polega?

Maszyny sterowane numerycznie umożliwiają precyzyjną obróbkę materiałów. Obróbkę CNC wykorzystuje się najczęściej w przypadku produkcji seryjnej – w dobie automatyzacji szczególnie istotna jest powtarzalność, a co za tym idzie, wydajność procesów gwarantowana przez obrabiarki CNC. Czym dokładnie charakteryzuje się obróbka CNC metali i dlaczego warto korzystać z możliwości, jakie oferuje ta technologia?

Continue Reading

Czytaj dalej

Jakie są rodzaje stali? Opisujemy główne gatunki

Branża przemysłowa opiera się na stali, a elementy wykonane z tego materiału możemy dostrzec praktycznie w każdym otaczającym nas miejscu. Jakie wyróżniamy rodzaje stali, czym się one charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie?

Continue Reading

Czytaj dalej

Technologia CNC – czym jest i dlaczego warto ją stosować?

Rozwój przemysłu produkcyjnego nierozerwalnie wiąże się z koniecznością stosowania rozwiązań, które zagwarantują wyższą wydajność oraz lepsze efekty pracy. Dlatego większość nowoczesnych zakładów chętnie korzysta z możliwości, jakie oferuje technologia CNC. Automatyzacja procesów przy użyciu zaawansowanego parku maszynowego pozwala na znaczne przyspieszenie produkcji oraz wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Czym dokładnie jest technologia CNC i dlaczego warto ją stosować?
Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie blachy – czym i jak należy ciąć blachę?

Cięcie blachy wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi — o czym pamiętać? Najważniejsza kwestia to dobór nożyc według rodzaju oraz grubości materiału. Co zrobić, żeby uzyskać równe krawędzie? Jak uniknąć ognisk korozji? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.
Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie stali nierdzewnej – metody i narzędzia

Cięcie stali nierdzewnej to jeden z podstawowych procesów obróbki metali. Nadawanie właściwych wymiarów oraz kształtowanie krawędzi wpływa na późniejsze dopasowanie elementów. Dlatego ważne jest, aby wybrany proces cięcia gwarantował wysoką precyzję działania oraz staranne wykończenie materiału. Czym ciąć stal nierdzewną? I czy można robić to samodzielnie?
Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie aluminium – praktyczne porady, czyli jak i czym ciąć?

Aluminium to wdzięczny materiał do obróbki. Łatwo podlega modyfikacji i można go ciąć w warunkach domowych. Jakie kroki podjąć? Czy są potrzebne specjalistyczne narzędzia? Jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować? Lepiej ciąć samemu czy oddać materiał do oddzielenia profesjonalnemu warsztatowi? Wszystko jest uzależnione od ilości materiału i oczekiwanego rezultatu.

Continue Reading

Czytaj dalej

Cięcie stali – metody i kryteria ich doboru

Cięcie stali polega na oddzieleniu od siebie wiązań atomowych. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, trzeba dopasować odpowiednią technikę obróbki. Wybór metody zależy m.in. od grubości i rodzaju surowca.
Continue Reading

Czytaj dalej

Obróbka stali nierdzewnej – o czym należy pamiętać i co warto wiedzieć?

Stal nierdzewna podlega tym samym typom obróbki, co inne materiały. Jest przy tym jednak dużo bardziej wymagająca i skomplikowana w obsłudze. Jeśli efekt z obróbki ma być zadowalający, należy pamiętać o wielu zależnościach – korzystanie z ostrych narzędzi i rygorystyczne przestrzeganie prędkości toczenia to tylko niektóre z nich. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz obróbkę!

Continue Reading

Czytaj dalej

Obróbka aluminium – co należy wiedzieć i na co warto zwrócić uwagę?

Obróbka aluminium może początkowo sprawiać trudności, ale jeśli jest wykonana odpowiednio – z pewnością pozostawia satysfakcjonujący efekt. Jest to materiał, który ma niecodzienne cechy, jak np. wysoka podatność na wielokrotny recykling, odporność na korozję, wytrzymałość w niskich temperaturach i doskonałe właściwości przewodzące. Cieszy się uznaniem wielu branży specjalistycznych, a postępujący rozwój technologiczny tylko obniży ceny jego pozyskania i obróbki. Jakich metod używać, aby uzyskać efekt pożądany i nie zniszczyć przy tym urządzeń? Jak ustrzec się uszkodzeń systemu chłodzenia? Na co zwrócić uwagę przy frezowaniu automatycznym? Sprawdź! Continue Reading

Czytaj dalej