+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU
Przejdź do Kontaktu

Podstawowe zalety technologii laserowej w obróbce metali

Technologia laserowa na dobre zagościła już w wielu dziedzinach i gałęziach dzisiejszej gospodarki. Nie inaczej wygląda kwestia ta w przypadku obróbki metali. Technologia cięcia laserowego znakomicie sprawdza się między innymi w zakresie obróbki różnego rodzaju materiałów konstrukcyjnych. Jakie korzyści płyną z zastosowania tego typu rozwiązania?

Laser to przede wszystkim precyzja

To, co wyróżnia technologię cięcia laserowego to przede wszystkim wysoka precyzja i znakomita dokładność. Czasem okazuje się, że laser jest jedynym możliwym narzędziem, które przyniesie nam właśnie tak precyzyjne rezultaty. Obróbka laserowa pozwala na uzyskanie dokładności z zachowaniem dbałości o każdy detal. Laser umożliwia bowiem wycinanie nawet bardzo trudnych, skomplikowanych i niestandardowych elementów, form i kształtów.

Technologia cięcia laserowego to także znakomita jakość wykończenia. Idealnie gładkie krawędzie obrabianego asortymentu nie wymagają nakładu dodatkowych prac o charakterze wykończeniowym.

Laser to także powtarzalność

Technologia cięcia laserowego pozwala na uzyskanie znakomitych efektów w produkcji seryjnej. Laser jest tutaj narzędziem umożliwiającym wytworzenie wielu, identycznych i równie precyzyjnie wykończonych elementów, nawet o skomplikowanej i nietypowej formie.

Laser stwarza możliwości w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych

Technologia cięcia laserowego to rodzaj bezkontaktowej, selektywnej i podlegająca pełnej automatyzacji obróbki metali. Wynikiem bezkontaktowości jest miedzy innymi wyjątkowa czystość miejsca pracy, a także możliwość jej realizacji w zróżnicowanych warunkach. Selektywność z kolei pozwala na precyzyjne oddziaływanie wiązką lasera na wybrane obszary danego elementu konstrukcyjnego. Automatyzacja procesu cięcia laserowego to natomiast przede wszystkim wykorzystanie zaawansowanych technologii CNC. Tego typu rozwiązania gwarantują nam wzrost wydajności produkcji oraz możliwość integracyjne w zakresie łączenia procesu obróbki laserowej z innymi systemami.

Laser to w końcu także oszczędności

Laser to narzędzie pozwalające na zasadnicze oszczędności w zakresie wykorzystywanego surowca. Wąska szczelina cięcia nie generuje tutaj dużej ilości odpadów poprodukcyjnych, a sam proces jest wysoko wydajny, szybki i pozwala na uzyskiwanie naprawę satysfakcjonujących rezultatów.

Comments are closed.