+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU
Przejdź do Kontaktu
Precyzyjna obróbka stali według wytycznych klienta - wyginanie blachy

Blacha perforowana – co to jest, kiedy się przyda i co warto o niej wiedzieć? Praktyczne porady dla każdego!

Polska branża metalurgiczna rozwija się naprawdę szybko. Tempo pozwala nam na wdrażanie rozwiązań, które często widzimy w zagranicznych firmach czy w programach informacyjnych. Obróbka blachy perforowanej to skomplikowany i niesamowicie fascynujący proces, a wytworzone produkty dają niezliczone możliwości ich wykorzystania.

Blacha perforowana jest dosyć specyficznym materiałem i łatwo go rozróżnić w gąszczu innych – ma charakterystyczne otwory o ustalonej wielkości, które mogą przybierać nie tylko kształt okręgu, ale również kwadratów, czy podłużnych linii. Każdy arkusz blachy ma ściśle określony wzór zależny właśnie od ułożenia, wielkości i kształtu tych otworów.

Interesuje Cię obróbka metali: walcowanie, gięcie blach, spawanie lub może wycinanie laserowe aluminium – jeśli tak

Wszystko co musisz wiedzieć o blachach perforowanych

Blacha, która będzie poddawana zabiegowi perforacji, powinna być wcześniej odpowiednio przycięta. Ze względu na duże możliwości wykonania ostatecznego produktu, wybrana do cięcia blacha może mieć różny wymiar – zarówno jeśli chodzi o długość, szerokość czy grubość. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na jej trwałość, która nie może powodować żadnych wątpliwości. Blacha perforowana jest wykorzystywana w różnych obszarach gospodarki, ale stosuje się ją przede wszystkim w przemyśle (głównie motoryzacyjnym, spożywczym oraz rolnym) i budownictwie. Konstruktorzy często wykorzystują je przy budowie i tworzeniu wzmocnienia w maszynach i w systemach do wentylacji. Przy budowie domów, budynków gospodarczych czy bloków mieszkaniowych, blacha świetnie sprawdza się jako materiał na balustradę na balkonie, tarasie, klatce schodowej i w innych miejscach, w których trzeba zabezpieczyć otwarte przestrzenie. Często spotykamy ten materiał również w roli płotu lub ogrodzenia posesji.

A co z innym zastosowaniem?

Czy perforowana blacha pozwala wyłącznie na jej techniczne zastosowanie? Jeżeli tylko mamy naprawdę sporą wyobraźnię i nie boimy się śmiałych rozwiązań, taką blachę możemy wykorzystać również przy wykonywaniu nowoczesnych mebli użytkowych i aranżacji wnętrz naszych domów! Brama garażowa? A może elementy dekoracyjne? Jeżeli tylko nasza wyobraźnia się nie ogranicza do prostych pomysłów, z takim narzędziem możemy wykonać naprawdę piękne elementy – zarówno stoliki z blaszanym blatem, całe komody lub dekoracje na drzwiczkach do szafek, a nawet całe ściany i ozdobne ścianki dzielące poszczególne pomieszczenia. W łazienkach i kuchniach blacha perforowana będzie spełniała podwójne zadanie – poza stworzeniem bardzo oryginalnej ściany, jej otwory możemy wykorzystać jako miejsce na zamocowanie armatury prysznicowej, półek na kosmetyki kąpielowe, cz też bardziej stabilnych – na garnki i przyrządy kuchenne.
Blacha perforowana jest także wykorzystywana w aranżacji przestrzeni handlowo-usługowych w galeriach i sklepach wielkopowierzchniowych, w których nowoczesne rozwiązania, ocierające się nawet o sztukę, są wybierane zdecydowanie częściej, niż w domowym zaciszu.

Gdzie szukać blach perforowanych? Czy mamy szansę na indywidualne podejście do zamówienia?

By znaleźć odpowiednie materiały, warto zajrzeć do miejsc, w których profesjonaliści zajmują się cięciem blach i ich dalszą obróbką. To tam możemy zrealizować zamówienie na dowolne materiały, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia oraz możliwość wykorzystania tego materiału w projektach, jakie podejmujemy.

Comments are closed.