+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU
Przejdź do Kontaktu

Prasy krawędziowe – przed wyborem warto sprawdzić ich wyposażenie

Prasy krawędziowe to zaawansowany technologicznie sprzęt z dziedziny CNC umożliwiający efektywne, precyzyjne, powtarzalne i, co istotne, bardzo opłacalne gięcie blach w metodzie formowania na zimno. Wybierając tego typu urządzenie warto jednak przyjrzeć się wyposażeniu pras. Jak w każdym przypadku wyboru nowoczesnego i technologicznie zaawansowanego sprzętu, aspekt ten ma znaczenie zasadnicze, bowiem decyduje miedzy innymi o funkcjonalności danego urządzenia.

Prasy krawędziowe to sprzęt niemal niezastąpiony

Prasy krawędziowe to absolutna podstawa w dziedzinie obróbki metali. Nic dziwnego, że zajmują tak ważne miejsce w procesie produkcji elementów metalowych, wykorzystywanych obecnie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Prasy sprostają zarówno cienkim, jak i grubym arkuszom blach, pozwalają na uzyskanie skomplikowanych, precyzyjnych i wielkoseryjnych kształtów, a w tym wszystkim nie wymagają zbyt długiego czasu na obróbkę oraz nie generują wysokich kosztów jednostkowych w produkcji.

Aby jednak uzyskać zamierzony efekt finalny gięcia blach za pomocą pras krawędziowych, kluczowy jest odpowiedni dobór wyposażenia, jakim dysponować będzie konkretna prasa.

Na co zwrócić uwagę wybierając prasę krawędziową?

Możliwość otrzymywania precyzyjnych, nawet bardzo skomplikowanych i nietypowych kształtów w dowolnej ilości identycznych elementów umożliwiają jedynie maszyny wykorzystujące technologię CNC. Zatem pierwszą kwestia w wyborze pras krawędziowych będzie fakt ich pracy w tej właśnie technologii. Poza tym warto tutaj dodać, że sterowanie komputerowe zapewnia nie tylko znakomitą powtarzalność i precyzję, ale także umożliwia znaczne skrócenie czasu procesu produkcyjnego.

Innym ważnym elementem w wyborze pras krawędziowej jest system hydrauliczny – powinien być naprawdę solidny i gwarantujący długą, sprawną i niezawodną pracę urządzenia. W połączeniu ze sprawnym systemem automatycznego smarowania oraz podgrzewania i chłodzenia substancji smarujących możemy liczyć na naprawdę satysfakcjonującą pracę naszej maszyny.

W wyborze warto zwrócić także uwagę na możliwości konfiguracyjne ustawień prasy oraz to, jaką ilość narzędzi możemy tutaj dobrać. Dzięki temu nasza prasa będzie po prostu sprzętem bardziej uniwersalnym.

Jeśli zależy nam nie tylko na efektach pracy, ale także na optymalizacji kosztów zwróćmy uwagę na energooszczędność konkretnego urządzenia. Przy intensywniejszej eksploatacji nie wygenerujemy w takiej sytuacji zbyt dużych kosztów związanych ze zużyciem energii.

Comments are closed.