+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU
Przejdź do Kontaktu
Blacha na dach - jaką wybrać? Gięcie na prasach krawędziowych

Blacha na dach – jaką wybrać?

Jeżeli budujesz dom i szukasz dobrej alternatywy do dachówek ceramicznych, to jesteś w idealnym miejscu. Dzisiaj przedstawimy zalety blachy trapezowej i blachodachówki. Osób, które szukają tanich i skutecznych rozwiązań, nie będzie trzeba długo namawiać na blaszany wybór. Dachówki ceramiczne i cementowe są bowiem wyjątkowo drogie w porównaniu z metalem.

Interesuje Cię obróbka metali: walcowanie, gięcie blach, spawanie lub może wycinanie laserowe aluminium – jeśli tak

Blachodachówka – dach z blachy profilowanej

Blachodachówka dostępna jest w wersji zwykłej lub modułowej. Można ją użyć właściwie w każdego rodzaju budownictwie – zarówno podczas budowy domków jednorodzinnych, jak i obiektów przemysłowych. Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na stworzenie blachodachówki, która swoim wyglądem niewiele różni się od dachówek ceramicznych. W zależności od oferty, moduły można zakupić o wybranej długości, idealnie dopasowanej do Twoich wymagań. Innym rodzajem blachodachówki jest tzw. blacha na rąbek stojący. Wszystkie rodzaje charakteryzują się lekkością i łatwym montażem.

Blacha trapezowa

Ten rodzaj blachy będzie najlepszy do pokrycia dachu o niewielkim kącie nachylenia (5-13 stopni). Wygląd blachy trapezowej jest prosty i estetyczny, ponadto w większości sklepów znajdziesz duży wybór kolorów. Dzięki temu Twój dom będzie wykończony dokładnie tak, jak chcesz.

Blacha płaska

W przypadku dachów, których kąt nachylenia jest większy niż 3 stopnie, najlepszym wyborem będzie blacha płaska do pokrycia dachu. Ten rodzaj blachy wykorzystuje się zarówno w przypadku dachów spadzistych, jak i płaskich. Zdecydowanie łatwiej jest niż pokryć dach o skomplikowanej konstrukcji, w porównaniu z resztą materiałów.

Comments are closed.