+48 54 234 50 40

biuro@usm.com.pl

MENU
Przejdź do Kontaktu

Krótszy czas obróbki dzięki zaawansowanym prasom krawędziowym

Prasy krawędziowe to nowoczesne urządzenia pozwalające na precyzyjne i efektywne gięcie blach w formowaniu na zimno. Rozwój nowych technologii ukierunkowanych na poprawę wydajności procesów związanych z obróbka metali, skupia się obecnie między innymi właśnie na prasach krawędziowych, które przeżywają obecnie swój znakomity rozwój. Efektem tego typu zjawisk jest przede wszystkim coraz krótszy czas niezbędny do obróbki metalowego surowca.

Prasa krawędziowa

Działanie pras krawędziowych, oparte na zaawansowanych technologiach CNC, pozwala obecnie na niezwykle precyzyjne i dokładne gięcie blach formowanych na zimno. Tutaj dokładność ma znaczenie nadrzędne, bowiem kąt, jaki jest efektem finalnym gięcia musi zostać tak odwzorowany, aby idealnie pasować do pozostałych elementów końcowych.

To, co wyróżnia gięcie przy wykorzystaniu narzędzia, jakim są prasy krawędziowe to także wysoka powtarzalność w realizowanej produkcji. Obróbka stali zwykłej, ocynkowanej, nierdzewnej czy aluminiowej generuje tutaj dokładnie odwzorowany kąt gięcia nawet w wielokrotnie powtarzanych realizacjach.

Prasa krawędziowa to urządzenie przede wszystkim zasadniczo skracające czas, jaki niezbędny jest do obróbki danego metalu. Jej wykorzystanie przynosi rezultaty w postaci

  • możliwości realizacji produkcji wielkoseryjnej z doskonała powtarzalnością i precyzją wykończenia,
  • obniżenia kosztów jednostkowych procesu produkcyjnego,
  • idealnej powtarzalności, precyzji i dokładności odwzorowywania,
  • wysokojakościowych efektów zarówno w przypadku blach cienkich, jak i grubych,
  • automatyzacji procesu produkcyjnego.

Prasy krawędziowe wyznaczają kierunki rozwoju obróbki plastycznej metali

Wszystkie działania zmierzające w kierunku wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych technologii służą przede wszystkim optymalizacji procesów produkcyjnych. Skrócenie czasu obróbki, przy jednoczesnym zachowaniu jej wysokiej jakości to zadanie, jakie stawia się dzisiaj prasom krawędziowym. I jak się okazuje, urządzenia te doskonale spełniają te właśnie wymagania.

Rozwój obróbki plastycznej zmierza ku zwiększeniu możliwości w zakresie precyzyjnego kształtowania skomplikowanych elementów, także poprzez prasy krawędziowe. Kwestia ta dotyczy zasadniczo grupy pras hydraulicznych. Tutaj jednak rozwój technologii powiązany jest bezpośrednio z koniecznością rozwoju konstrukcyjnego maszyn, rozwoju zintegrowanego oprogramowania do układów sterujących, wzrostem automatyzacji produkcji, czy też rozwojem, a jednocześnie uproszeniem języków programowania numerycznego.

Nieustanne prace rozwojowe zmierzają zatem w kierunku jeszcze większego skrócenia czasu obróbki metali. Jednak na tym perspektywa rozwoju się nie kończy. W niedalekiej przyszłości możemy bowiem spodziewać się także większej precyzji odwzorowywania, większej wydajności, a tym samym optymalizacji całego procesu produkcyjnego.

Comments are closed.