+48 54 234 50 40

+48 54 235 08 41

biuro@usm.com.pl

Obróbka blachy – rynny

Komentarze (0)

Dobrze dobrane rynny to obowiązkowy element każdego domu. Mogą być wykonane z wielu materiałów, np. blachy aluminiowej, stalowej ocynkowanej, miedzianej lub cynkowo-tytanowej. Rynny mogą różnić się między sobą kształtem i przekrojem. Najbardziej popularne i najchętniej wybierane są te, które charakteryzują się przekrojem półokrągłym. Na bardzo duże dachy najlepiej nadają się rynny półeliptyczne. Jeżeli jednak zależy Ci na walorach estetycznych, to postaw na rynny trapezowe lub kwadratowe. W zależności od materiału i użytej farby możesz dopasować kolor rynien do swoich potrzeb tak, by pasowały do elewacji Twojego domu.

Blacha aluminiowa

Rynny z blachy aluminiowej, która poddana jest wcześniej odpowiedniej obróbce, będą odporne na korozje. Pokryte specjalnym lakierem i farbą zachowają swój pierwotny wygląd na wiele lat. Zazwyczaj kupuje się gotowe rynny, ale można również wyciąć je z blachy i dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nie będziesz musiał łączyć swoich rynien za pomocą kleju.

Rynny stalowe i cynkowe

Srebrzyste i błyszczące rynny to wyrób cynkowy z dodatkiem tytanu i miedzi. Ten rodzaj rynien musi być połączony przez lutowanie. Z kolei rynny wykonane z blachy stalowej będą odporne na korozje i inne uszkodzenia dzięki temu, że przed montażem pokrywa się je specjalnym, plastycznym tworzywem. Blachy stalowe dostępne są w wielu kolorach, a ponadto charakteryzują się łatwym i szybkim montażem.

Orynnowanie miedziane

Jeżeli chcesz zdecydować się na kupno rynien wykonanych z blachy miedzianej, to musisz zabezpieczyć ją odpowiednimi produktami antykorozyjnymi. W przeciwnym razie miedź ulegnie procesowi utleniania i zmieni swoją barwę na nieestetyczną patynę. Orynnowanie miedziane należy złączyć ze sobą za pomocą lutownicy.

Którą rynnę wybrać?

Ostateczny wybór materiału, z którego wykonana będzie Twoja rynna, należy do Ciebie. Dostępne materiały mają swoje wady i zalety. Innym czynnikiem jest również ich cena. Rynny wykonane z blachy aluminiowej i stalowej, pokryte specjalnymi środkami, będą z pewnością najdłużej odporne na warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *